top of page

lesní školka

        Cílek

Jak se v lese stravujeme

Od 1. listopadu vaří naší škole Školní jídelna RAFKA při ZŠ a MŠ Letců R.A.F 1989 v Nymburce. 

Kateřina Šibravová, vedoucí školní jídelny o vaření na Rafce a o svém kolektivu říká: 

"Naše školní jídelna se narodila v srpnu roku 2012. Kolektiv kuchyně ve složení Katka, Alena, Péťa, Danča, Iva, Filip, Vlaďka a Petra, byl vybrán panem ředitelem. Ne každý z nás měl zkušenosti s vařením ve ŠJ, ale jsme tu i mámy od dětí, tak čeho se bát, prostě jako doma. Za jeden měsíc jsme museli uklidit, opravit zařízení, zajistit dodavatele, prokousat se hromadou papírů, nařízení, vyhlášek a v neposlední řadě sestavit náš první jídelní lístek.

Den „D“ nastal 3. 9. 2012, první oběd v naší ŠJ. A povedlo se. Začínali jsme s jedním hlavním jídlem a polévkou, dnes máme výběr ze dvou a třikrát týdně i ze tří jídel. Nebojíme se novinek v gastronomii, ale nezapomínáme také na klasickou českou kuchyni. Vaříme pro žáky ZŠ, zaměstnance, děti z MŠ Adélka a MŠ Cipískova z Pískové Lhoty, ale také do jídlonosičů jak mi říkáme „cizím strávníkům“.

Největší oporou je při naší práci pan ředitel Mgr. Cabrnoch, který se nám vždy snaží vyjít vstříc. Společně jsme v listopadu roku 2014 spustili projekt - svačiny pro ZŠ. Denně u nás svačí až 80 žáků od první až po devátou třídu. Svačiny jsou podávány formou švédského stolu (co sníš, to sníš, ale nejsi tu sám).

Za všechny bych ráda poděkovala všem, kteří nás denně obdaří milým úsměvem, pochválí jídlo, poděkují. A svému úžasnému kolektivu za chuť a nasazení do práce. Samozřejmě že ne vždy se zavděčíme všem a hlavně, ne pokaždé se všechno povede. Nechceme učit děti jíst co jim nechutná, ale děláme vše proto, aby jim u nás chutnalo a měly si z čeho vybrat."

Cena za celodenní stravování v LMŠ je 100,- Kč na den. Rodiče hradí zálohu na stravování ve výši předpokládaného počtu odebíraných jídel vždy nejpozději do 15. dne kalendářního měsíce předcházejícího kalendářnímu měsíci, za který se záloha platí. ​

Cena za oběd (polévka, hlavní jídlo)  ..................  60,- Kč

Cena za dopolední přesnídávku         ..................   20,- Kč

Cena za odpolední svačinu                  ..................   20,- Kč

Před začátkem prvního školního roku docházky dítěte, hradí rodiče náklady na pořízení osobního nádobí dítěte (trojdílný nerezový ešus, hrníček a čtyřdílný příbor) ve výši 700,- Kč. Částku posílají rodiče na účet Lesní mateřské školy Cílek z.s., do poznámky napíší jméno dítěte a "nádobí".  

JÍDELNÍČKY

bottom of page