Please reload

NEJ aktuálnější

Zápis na školní rok 2020/2021

3/4/2020

1/10
Please reload

NEJ důležitější

Domškoláci ověřeni!

22/12/2017

 

V lesní školce máme zapsáno několik předškoláků v režimu individuálního vzdělávání. To znamená, že tato dítka nechodí každý den k nám do lesa, ale vzdělávají se doma. Tedy zrovna ti naši předškoláci se nevzdělávají doma, ale s Markétou v Cílkově domácí škole.

 

Každopádně jsme se s nimi i s jejich rodiči potkali počátkem prosince v pátek odpoledne, abychom splnili naši zákonnou povinnost spočívající v "ověření úrovně dosahování očekávaných výstupů v jednotlivých vzdělávacích oblastech předškolních dětí v režimu individuálního vzdělávání". Uf. Jakkoli hrozivě úkol zněl, pojali jsme ho se vší kreativitou a pokusili se vytvořit dětem příjemné hravé prostředí a v něm je tak nějak přirozeně pozorovat. 

 

Dětem jsme připravili celkem 11 stanovišť, na kterých mohly buďto s rodiči nebo samostatně plnit stanovené úkoly. Úkoly byly zaměřeny na pozorování schopností dětí v 5 sledovaných oblastech: (1) dítě a jeho tělo, (2) dítě a jeho psychika, (3) dítě a ten druhý, (4) dítě a společnost a (5) dítě a svět. Děti tak chodily po elipse, házely si s míčem, napodobovaly nejrůznější jógové pozice, trénovaly paměť poznáváním přírodnin, hledaly poslepu v hmatovém pytlíku, popisovaly své emoce i nálady jiných, kreslili postavu svých blízkých, popisovaly situace na obrázcích, skládaly slova z písmen, přiřazovaly zvířata do jednotlivých ekosystémů a nakupovaly dle nákupního seznamu opravdické potraviny v neopravdickém obchodě. 

 

Celým odpolednem děti provázely kromě rodičů také naše lesní průvodkyně Iva Šmirerová a Iva Fábinová, které se pak s rodiči podělily o závěry svého pozorování. A že to byly závěry velmi lichotivé! Sami jsme byli překvapeni, jak dobře si děti v jednotlivých oblastech vedly a jak za těch několik měsíců od chvíle, co opustily lesní školku, vyspěly. Markétě tak děkujeme za skvělou práci v Cílkově domácí škole, rodičům blahopřejeme k nadaným dětem a dětem přejeme inspirativní cestu jejich celoživotních vzděláváním!

 

 

 

 

Please reload

Please reload

Archiv
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now