top of page

Lesní mateřská škola

                  Cílek z.s.

venku za každého počasí

se všemi slastmi, které příroda nabízí

Lesní školka Cílek vznikla před šesti lety z přesvědčení, že jako rodiče máme plnou zodpovědnost za vzdělávání svých dětí. Chceme dbát o celostní rozvoj dětí a uvědomujeme si, že častý a pravidelný pobyt malých dětí ve venkovním prostředí, v přímém kontaktu s přírodou, ve všech jejich podobách od jara do zimy, je pro zdravý vývoj dětí ve všech ohledech prospěšný. Prospěšný pro zdraví jedinců a prospěšný pro zdraví společnosti. Zároveň chceme chránit dětství našich dětí. Pobyt ve zdravém, komunitním prostředí s malým počtem dětí a díky tomu také s možností naplnění individuálního přístupu k dítěti je cesta, kterou jsme si vybrali.

Od školního roku 2017/2018 je naše školka pod upraveným názvem Lesní mateřská škola Cílek z.s. zapsána do rejstříku škol a školských zařízení. V novém kabátě, ale se stejnou duší.

IMG_2291
RIMG7143
RIMG7127
RIMG7132
IMG_0075
IMG_4828
IMG_4783
IMG_3826
IMG_4763
IMG_4773
IMG_4766
IMG_4919
IMG_4981
IMG_4947
IMG_4846
IMG_4709

Cílkova lesní mateřská škola nabízí výchovně vzdělávací program pro děti již od jednoho roku, které mají chuť trávit většinu svého volného času v kreativním čistě přírodním prostředí.  Mladší děti mají možnost společně s rodičem navštěvovat jednou týdně skupinu pidiskřítků a outdoorové zážitkové vzdělávání si tak nanečisto vyzkoušet. Pro děti od dvou let organizujme malou tréninkovou předkošlkovou přípravku na dvě dopoledne v týdnu, aby si na nové prostředí bez rodičů mohly zvykat postupně a bez nátlaku.

Lesní mateřská škola Cílek z. s.

Náš spolek je nadšenou iniciativou rodičů, pedagogů a občanů města Nymburka sdružující se mimo jiné za účelem vzniku a provozování předškolního zařízení inspirovaného lesními mateřskými školami v České republice i v zahraničí.

 

Uvědomujeme si zásadní důležitost přímého kontaktu předškolních dětí s přírodou, který je hlavní myšlenkou lesních školek. Cílem naší iniciativy je neziskový projekt nabízející rodičům plnohodnotnou alternativu v systému předškolního vzdělávání pro děti od 1 do 7 let. 

Provoz lesní školky

Společně s našimi vlastními dětmi (a nemáme jich málo) jsme spustili provoz lesní školky nejprve v pilotní fázi od září 2014. Scházeli jsme se zpočátku dvakrát v týdnu, později, od března 2014, třikrát týdně. Od září 2016 jsme s dětmi v lese všech pět dní v týdnu, od pondělí do pátku, vždy od 8 do 16 hodin. 

Od září 2019 jsme otevřeli nové zázemí lesní školky, v jurtě na veliké polykulturní zahradě u Labe v Nymburce.

kudy k nám do lesa

Naše maringotka stojí na pozemku Římskokatolické farnosti Nymburk v blízkosti písečného přesypu v Pístech přibližně 7 km od Nymburka.

 

Pokud za námi přijíždíte autem, ideální příjezdové místo je označeno na mapě.

 

V případě vyžití MHD vám autobus zastaví na náměstí v Pístech a odtud to k nám máte přibližně 500 metrů pěšky. Cest je spousta a všechny vedou k naší maringotce.

 

 

 

NPZP_Povinna publicita_banner A4_cb.jpg
bottom of page